Yazılar

temizlik müşteri memnuniyeti

Temizlik Müşteri Memnuniyeti

Temizlik Müşteri Memnuniyeti, Temizlik hizmetlerinde en çok atlanılan adımlardan bir tanesi müşteri memnuniyetidir. Gaziantep’te faaliyet gösteren bir temizlik şirketi olarak müşterilerimizden en çok duyduğumuz sorunlardan bir tanesi daha öncesinde çalışmış oldukları temizlik şirketleri ile ilgili yaşadıkları memnuniyetsizlikler olmaktadır.

Gaziantep’te faaliyet gösteren bir temizlik şirketi olarak bu bölgedeki şirketler ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak istiyoruz.

Gaziantep Temizlik Şirketleri

arasında müşteri memnuniyetine önem veren şirketlerin sayısı oldukça azdır bunu çevremizdeki şirketlerin çalışma politikalarından ve müşterilerimizin firma isimleri vererek olumsuz yorumlarından anlamaktayız. Temizlik Şirketlerinin Büyük Bir Oranı Neden Müşteri Memnuniyetine Önem Vermiyorlar?

Gaziantep EA Temizlik Şirketi

olarak bu sorunun cevabını Gaziantep ilimiz için yorumlamaya çalışacağız. Ayrıca bu yorumlarımız tüm Türkiye’de ki temizlik şirketleri içinde geçerli olacaktır.

İlk olarak Gaziantepnın yoğun bir nüfusa sahip olması nedeni ile şirketler nasıl olsa bu ilçede temizlik talebi bitmez düşüncesi ile hareket etmektedir.

Birçok temizlik şirketinin herhangi bir şekilde markalaşmak gibi bir amaçlarının olmaması.

Yasal olmayan ve sürekli isim değiştiren temizlik şirketlerinin yasal olan ve belirli bir marka üzerinde hareket eden temizlik şirketleri sayısından çok fazla olması.

Temizlik Müşteri Memnuniyeti

Bu sektörde hizmet veren nitelikli ve eğitimli girişimci sayılarının çok az olması nedeni ile insan ilişkileri kötü şirket sahiplerinin varlığı sektörde müşteri memnuniyet oranını düşürmektedir.

Yukarıda saydığımız nedenler bu sektörün müşteri gözünde sorunlu bir sektör haline getirmiştir.

Temizlik Müşteri Memnuniyeti, Ancak bilinmesi gereken şudur ki müşteri memnuniyet ve sonrasında gelen tavsiyeler bir şirket için en önemli reklam seçeneğidir.

Bu reklam seçeneğini ne kadar üst seviyelerde tutarsanız o derecede şirketiniz markalaşma yönünde ilerleyecektir.