okul temizlik şirketi

Okul temizliği İnsanların eğitim ve öğretim gördüğü okullarda mekanın temizliğini sağlamak oldukça önemlidir.

Öğrencilerin eğitim hayatlarını sürdüreceği bu mekanlarda hijyenik koşullar sağlanarak hem hastalıklara karşı önlem alınmış olur hem de öğrencilerin daha huzurlu bir ortamda çalışmaları sağlanır.

EA Temizlik konusunda profesyonel hizmet sunmaktayız.

em personelimiz hem de kullandığımız temizlik malzemeleri ile ilk okullarda, liselerde, dershanelerde ve üniversitelerde hizmeti vermekteyiz.

Temizliği en yüksek seviyede olması gereken bu mekanlarda yapılacak olan temizlikte özenle yapılmalıdır.
Okul temizliği çalışmalarında temizlik personelinin bilgisi ve tecrübesinin yanı sıra organizasyon ve planlı çalışma okulun her zaman temiz kalması için en önemli unsurlardandır.

Okullarda hijyenik ortamın sağlanması için eş zamanlı olarak temizliklerin belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Bilindiği gibi okul koridorları bir çok öğrencinin sürekli kullandığı alanlardır.

Bu alanlarda öğrenciler dışarıda dolaştıkları ayakkabıları ile gezmekte ve bir çok madde bu alana dökülebilmektedir.

taban  temizliği yapılırken koridorlara azami özen gösterilmelidir.
Toz, çamur ve çeşitli bakterilerin bu alanda bulunması kaçınılmazdır.

 temizlik yapılırken koridorlar düzenli sık aralıklarla temizlenmelidir ki oluşabilecek kirlilik durumu ortadan kaldırılsın.

Okul temizliği çalışmalarında koridorlarda en iyi temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Zemin kaliteli temizlik ürünleri ile temizlenmeli ve ortamı havalandırarak temiz oksijenin içeri nüfus etmesi sağlanmalıdır. Böylelikle öğrenciler sürekli kullandıkları koridorlarda temiz bir ortamla karşılaşırlar.

Okul temizliği yapılırken sınıflar da düzenli olarak temizlenmelidir. Sınıfların temizliği yapılırken zemin, duvar, sınıf tahtası, öğretmen masası, öğrenci sıraları ve camlar itina ile temizlenmelidir.

Sınıflarda eğer çeşitli amaçlar için dolaplar bulunuyorsa düzenli olarak dolaplar boşaltılmalı ve en ince ayrıntısına kadar temizlenmelidir.

Okul temizliği yapılırken sınıflarda öğrencilerin derse başlamadan temizliği yapılması öğrencilerin öğrenim akışlarını etkilememek için önemlidir.

Sınıflarda yapılan bu çalışma ile oluşabilecek mikrop ve bakteriler tamamen ortadan kaldırılır ve sağlıklı bir eğitim ortamı sağlanır.

Okul temizliği ayrıca öğretmen doları, spor salonları, yatakhaneler, bilgisayar odaları, toplantı odaları gibi mekanlarda da yapılarak okulun iç kısmının tamamen temiz kalması sağlanır.

Temizliğin en iyi bir şekilde yapılması gereken mekanlardan biri de tuvaletlerdir. Yüzlerce öğrencinin aynı tuvaleti kullanması hijyenin de en üst seviyede olmasını gerektirir.

Okul temizliği yapılırken tuvaletlerde anti bakteriyel ürünler kullanılarak oluşabilecek kirliliğin önüne geçilir. Tuvaletler düzenli olarak temizlenmesi öğrencilerin sağlığının kötü etkilenmemesi için önemlidir.

Ayrıca öğrencilerin yararlanabileceği sıvı sabunlar, kağıt havluları ve tuvalet kağıtları kontrol edilerek kişisel temizliğinde doğru bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Okul temizliği ayrıca okulun dış mekanı içinde yapılmaktadır.

Okul bahçesi, oturma alanları, servis alanları gerekli yöntemlerle temizlenerek dış mekanında temizliği sağlanmış olur. Okul temizliği için okulun dış cephe temizliği, cam temizliği gibi çalışmalarda yapılarak okulun her alanının temiz kalması sağlanır.